Vitajte - Welcome - Willkommen
Chalet Tatry Vás pozýva do moderne zrekonštruovaných apartmánov - Chalet Tatry ladet Sie in neu gestaltete Apartments ein - Chalet Tatry is inviting you in cozy apartments
Okolie - Chalet Tatry - ubytovanie chata Nízke Tatry

Horná Lehota (2 km)

http://www.horna-lehota.sk/

erb-obce-horna-lehotahorna-lehota-samo-chalupka
horna-lehota-lyzovacka-kam-na-vylethorna-lehota-lyzovacka-kam-na-vylet-2 horna-lehota-lyzovacka-nizke-tatry

Najbližšia dedinka vzdialená 2km je rodiskom významného básnika Sama Chalupku. V obci sa nachádza pamätník a múzeum, ktoré slúži verejnosti počas celého roka. V zimných mesiacoch je k dispozícii lyžiarsky vlek (800m) a klzisko. V letnej sezóne sa môžete dostať po turistickej trase cez Tále až na hrebeň Nízkych Tatier, Dereše (2003m). Asi 500 m od Chalet Tatry sa nachádzajú dve jazerá, kde môžu nadšenci rybolovu prekonávať svoje rekordy. (foto: kamnavylet.sk, internet)

Krpáčovo (4km)

krpacovo-koliba-jazerokrpacovo-koliba-jazero-2
krpacovo-jazerokrpacovo-koliba-jazero-3

Označenou turistickou trasou sa asi po dvoch hodinách chôdze dostanete do Krpáčova. Toto známe centrum si užilo slávu hlavne v minulých časoch a dnes slúži viac-menej ako krátka zastávka na túre do Tálov. Nachádza sa tam vodná nádrž s možnosťou zapožičania člnkov, reštaurácie, lyžiarsky vlek (600m) a farma koní. (foto: internet)

Podbrezová (5km)

http://www.podbrezova.sk/

podbrezova_lopej_kostol-009 podbrezova_lopej_020
podbrezova_lopej_022podbrezova-letecky_vyhlad_006

Je známa hutníckym múzeom, ktoré sa nachádza v areáli známych podbrezovských železiarní. Futbalové ihrisko, tenisové kurty, fitness centrum, kolkáreň, klzisko, letné kúpalisko a telocvičná hala nadchnú nejedného nadšenca športu. V obci sa nachádza železničná a autobusová stanica a viacero supermarketov. (foto: internet)

Bystrá (8km)

http://www.bystra.sk

bystrianska-jaskyna-obec-bystra obec-bystra-vodopad
obec-bystra-kostol

Bystrianska jaskyňa ponúka okrem obhliadky prírodných, podzemných krás aj speleoterapiu. Liečia sa tu ochorenia horných dýchacích ciest. (foto: internet)

Mýto pod Ďumbierom (10km)

myto-pod-dumbierom-ski mytopoddumbierom-jesen-foto-dudas
myto-pod-dumbierom-certovica_v_zime-foto-peter-budajmyto-pod-dumbierom-ski-centrummyto-pod-dumbierom-z-balona-foto-anna-nociarova

Lyžiarske centrum: počet vlekov 6, počet zjazdoviek 5, dĺžka zjazdoviek 2,8km. (foto: internet)

Farma koní

Tále (15km)

http://www.tarzania.sk/tale.html

http://www.tale.sk/

http://www.golftale.sk

tale-ski-lyzovacka-nocne-lyzovanie tale-zima golf-tale-ihriskograybear19
golf-tale-ihriskograybear24golf-tale-ihriskograybear10golf-ale-ihriskograybear80
golf-tale-ihriskograybear26tarzania-os2tale-tarzania-2

Stredisko s najrozsiahlejšou ponukou aktivít: minigolf, vodná nádrž, squash, kolky, disco club, tenis, wellnes, lyžiarske vleky (počet vlekov 5, počet zjazdoviek 5, dĺžka zjazdoviek 2,6km ), 18 jamkové golfové ihrisko “GRAY BEAR”, horský park “ TARZANIA” postavený z rôznych lanových prekážok, ktoré sú upevnené na kmeňoch stromov. “TÁLSKA BAŠTA” tradičná atmosféra slovenskej koliby. (foto: internet)

Srdiečko, Kosodrevina, Chopok, Ďumbier (20km)

http://www.jasna.sk/resort/jasna-nizke-tatry/en/winter/

chata-kosodrevina lyzovacka-jasna-chopok-4lyzovacka-jasna-chopok-3
lyzovacka-jasna-chopoklyzovacka-jasna-chopok-2lyzovacka-jasna-chopok-5

Lyžiarske stredisko, ktoré spája južnú a severnú časť Chopku (2024 m) patrí k najväčším na Slovensku. Zo Srdiečka celoročne premáva lanovka na Kosodrevinu a Chopok. Pýchou Nízkych Tatier je najvyššie položený vrch Ďumbier (2045m ), na ktorý sa dostanete turistickými trasami z rôznych smerov. Dobrodružnejším typom odporúčame navštíviť Jaskyňu Mŕtvych Netopierov. K jaskyni sa dostanete z Trangošky (8 km od hotela) pod Srdiečkom. Výstup k jaskyni trvá približne 50 min horským chodníkom medzi Trangoškou a chatou M.R. Štefánika. (foto: internet)

Brezno (12km)

http://www.brezno.sk/

brezno-zvonicabrezno-kostol-nanebovzatia-panny-mariebrezno
brezno-zvonica-2brezno-zvonica-zimarimskokatolicky-kostol-a-horehronske-muzeum-brezno_jpg

Okresné idylické mestečko s prekrásnym námestím , ktoré ponúka množstvo obchodov, reštaurácií a kaviarní. Priamo v centre sa nachádza mestský park s grandióznym kostolom, pomníkom M.R.Štefánika a múzeom horehronských tradícií a remesiel . Mesto na brehu Hrona ponúka tiež relaxáciu formou masáží, pobyty v soľnej jaskyni, soláriá a ďalšie služby pre regeneráciu tela. (foto: internet)

Čierny Balog (25km)

http://www.chz.sk/

ciernohronska_zeleznica_ ciernohorska-zeleznica-cierny-balog
npr-dobrocsky-prales-2npr-dobrocsky-prales-1

“Čiernohorská železnička” ponúka nezabudnuteľný zážitok z jazdy parnou alebo motorovou lokomotívou v súprave s historickými vozňami.

“ Lesnícky skanzen” v doline Vydrovo dlhý náučný chodník so 64 zastávkami, ktorého cieľom je priblížiť verejnosti prácu lesníkov a lesných robotníkov od minulosti až po súčasnosť.

“ Dobročský prales” je druhou najstaršou prírodnou rezerváciou na Slovensku. Viac ako verejnosti slúži odborným exkurziám a medzinárodným konferenciám.

Lyžiarske stredisko sa nachádza v krásnom prostredí Veporských vrchov (počet vlekov 3, počet zjazdoviek 6, dĺžka zjazdoviek 6,3km) (foto: internet)

Šumiac (30km)

http://www.sumiac.sk/?id=zvonce

sumiac-zvoncemuzeum-zvoncov-sumiac-gigac5

unikátna zbierka zvoncov, viac ako 2000 kusov (foto: internet)

Michalová (30km)

http://www.eurosalas.sk/

eurosalas_michalova_raut_jpgeurosalas_michalova_ext

“Eurosalaš” – centrum agroturistiky, s možnosťou získania poznatkov o chove zvierat a spracúvaní salašníckych produktov… (foto: internet)

Brusno (18km)

http://www.kupele-brusno.com/sk/index.php

kupele-brusno-2 kupele-brusno

kúpele (foto: internet)